תסמונות והתחלות חדשות

"למה העולם הזה צריך עוד בלוג? את תכתבי פעם אחת (גג פעמיים), זה לא יעניין איש\ה, כולם יגלו שאין לך מושג על מה את מדברת והאינטרנט לא ישכח לך את זה לנצח נצחים עולמי עד" - דברים שחשבתי, בין היתר, לפני שהתחלתי לכתוב וכנראה לא אפסיק לחשוב עד שאלוהי הגוגל יוכיחו לי אחרת. מה שנקרא - בוקר טוב, תסמונת המתחזה שלך חזרה ואף אגיסטן לא יעזור לך להתמודד איתה. אבל אולי הפוסט הזה כן, גם אם רק קצת.


הייתי רוצה לפתוח בסיפור אפי על הפעם הראשונה בה שמעתי על 'תסמונת המתחזה'. אבל בפועל, זה קרה לפני כל כך הרבה שנים שאני כבר לא מצליחה להיזכר. שמועות אומרות שחוקרות מוצלחת הגדירו את התסמונת לפני 41 שנה ושהיא בעצם מתארת את התחושה של נשים רבות שהן לא מספיק ושבכל רגע נתון מישהו יכול לחשוף אותן ולהראות לכל העולם איזה בינוניות הן באמת (כאן הזמן להדגיש שהיא לא נובעת מכישורים, אלא מביטחון עצמי נמוך).


מה שאני כן זוכרת, זה את תחושת שותפות הגורל שהייתה לי, ואיזו הקלה שזה לא רק בראש שלי ושיש לזה שם אמיתי. AKA צרת רבים - חצי נחמה או נחמה לטיפשים, תלוי את מי שואלות.


כולנו מתחזים מה עושים?

אז זהו, שאין פתרון קסמים. למרות שכאן בהמשך יש רשימה, לא מדובר ברשימת מכולת שאפשר לעקוב אחריה שלב שלב ואז לא תרגישו ככה יותר. אין לי את כל התשובות, אלא מחשבות ודברים שעזרו לי כשהרגשתי כמו מתחזה (וחלקן אף מבוססות מחקרית!), מקווה שיעזרו גם לכן\ם.


1. תדברו על זה. רובנו מרגישות בשלב מסוים בינוניות ושתכף יעלו עלינו. אם יהיה לכן מקום נוח בו תוכלו לפרוק וגם תרגישו בנוח לבקש ולקבל עזרה זה יקל עליכן. חברות\ים, מעגלי תמיכה חיצוניים, כל מי שיכולה להרים אתכן כשאתן למטה ותזכיר לכן מי ומה אתן באמת. הכי חשוב שלא תרגישו שאתן חייבות להתמודד עם זה לבד.

2. הגדרה מחודשת של כישלון. כישלון הוא חלק מהחיים, הוא ההוכחה שאנחנו לא נשארים באיזור הנוחות שלנו והוא הדרך הטובה ביותר לצמוח ולהתפתח (קחו לדוגמא את פרויקט מטוס הלביא, שאומנם נכשל, אבל יש שיגידו שבמותו ציווה לנו את ההייטק הישראלי). הכישלון לא מגדיר אותנו ובפועל מה שחשוב זה מה שנעשה אחרי שנכשלנו. למי שלא מכירה, Fuck up Nights מסבירים על הנושא ועושים ערבים דיי מעניינים שמאפשרים התבוססות בתוך הכשלונות של אחרים, בקטע טוב כן?

3. הערכה מחודשת של תחושות. את מרגישה כמו כישלון, אבל תנסי שנייה לצאת מהראש של עצמך ותחשבי - התחושות האלו קשורות למציאות? יש ראיות מציאותיות לכמה שאת בינונית? איזה ראיות לא תומכות בתחושה שאת כישלון? כמה פשוט ככה מסובך, הרבה פעמים היציאה מתוך הראש שלנו תעזור לקבל פרספקטיבה נוספת ותאזן קצת את כל השליליות.

4. תהיי השינוי שאת רוצה לראות הוא לא רק ציטוט מאוס, אלא האמת. העזרה לאחרות שמרגישות כמו מתחזות ושתכף כולם יגלו איזה בינוניות הן, היא אחלה דרך לעזור לאחרות שנמצאות באותו המצב ועל הדרך גם להזכיר לעצמך שאת לא כישלון ולא מתחזה.

5. אם כל זה לא עוזר, תעמדי כמו סופרוומן (רגליים רחבות, ידיים על המותניים, סנטר קדימה - הכל), חוקרות\ים אומרים שזה עובד, יש על זה אפילו טד, ואני ניסיתי כמה וכמה פעמים בחיים האמיתיים וגיליתי שיש אמת בפרסום.


מאחלת לכולנו ביטחון כמו של קניה. במינימום ושאם יש עוד טיפים מוצלחים שלא התייחסתי אליהם - DO TELL!

קניה הוא אלוהים ואין בלתו

16 צפיות